Služby (rozsah nabízené péče)

Naše  ambulance  vám  nabízí  tři  základní  programy : komplexní  léčbu  lymfedému,  léčbu  kožních onemocnění a kosmetické výkony.

1. KOMPLEXNÍ LÉČBA LYMFEDÉMU   (sestávající  se  z  těchto  základních, vzájemně se doplňujících nezastupitelných kroků):

       a) Péče o kůži a úprava životního režimu

       b) Lymfatické drenáže - manuální, přístrojové, lymfo-taping

       c) Zevní komprese  -  vícevrstvé   bandáže  (doplněné   v   místech   výraznější   fibrotizace   pryžovými  inleyemi) či elastické návleky

       d) Podpůrná pohybová a dechová cvičení

2. LÉČBA    MOŽNÝCH    KOMPLIKACÍ    LYMFEDÉMU     (erysipel,    mykosy   atd.),   ale   i  BĚŽNÝCH DERMATOLOGICKÝCH ONEMOCNĚNÍ (ekzémů, dermatitid,  alergií, psoriasy, bércové vředy s převazy, léčby akné, celotělové vyšetření pigmentových nevů dermatoskopem atd.)

3. KOSMETICKÉ VÝKONY

a) Nová metoda pro omlazení pleti  MEDICAL MIKRONEEDLING (mikrojehličkování)

    Microneedling neboli mikrojehličkování je nová elegantní vysoce účinná metoda pro kolagen indukční terapii. Mikrojehličkování umožňuje kontrolované vyvolání samoobnovujících mechanismů pokožky tím, že vytváří v pokožce mikrotraumata, která při procesu hojení spouštějí novou syntézu kolagenu. Výsledkem je jemnější, hladší, pevnější a mladší pokožka. Kromě stimulace produkce kolagenu mikrojehličkování také vytváří mikrokanálky, kterými může být jakákoli substance aplikovaná na povrch kůže absorbována mnohem rychleji a efektivněji.

    Terapie Microneedling je vhodná pro všechny typy pleti a může být používána i na léčbu křehké pokožky, okolí očí a krku. Metoda obnovuje pevnost a tonicitu pokožky, vyhlazuje jemné vrásky, zlepšuje vzhled jizev (např.po akné), zlepšuje stav pokožky u rosacey.

    Princip metody mikrojehličkování: Před samotným ošetřením se pokožka ošetří anestetickým krémem. Následně lokalitu zdesinfikujeme a po té elektrickým přístrojem Micro Needle MesoTherapy se sterilním jehlovým aplikárotem vytvoříme v pleti tisíce mikrovpichů, do kterých, než se uzavřou, vpravujeme výživné látky sér proti stárnutí pokožky (nanomolekulární kyselina hyaluronová Nano Age a vitamín C ve 22% koncentraci  Nano C Premium). Pokožka postupně buduje vlastní kolagenní a elastická vlákna vybuzením hojivé reakce kůže. Kolagen-indukční terapií se pokožka viditelně zpevňuje a omlazuje. Terapii lze aplikovat na obličej, krk, dekolt,ruce. Samotné ošetření trvá  cca 30 minut.  Po mikrojehličkování vypadá pokožka jako po slunění. Tento efekt do 24 až 48 hodin vymizí. Po tuto dobu se na pleť aplikuje hydratační krém nebo regenerační sérum. Doporučený počet sezení je cca 3 po 3-4 týdnech. Interval 3-4 týdny umožňuje maximální usazení nového kolagenu. Nicméně tvorba kolagenu může pokračovat až po dobu  12 měsíců. 

b) CHEMICKÝ PEELING (chemoexfoliace) - revoluční technologií Enerpeel 

    Chemický peeling spočívá v odborné kontrolované aplikaci organických kyselin na postiženou lokalitu. Účelem chemického peelingu je zesvětlení až odstranění pigmentových skvrn, zmírnění mastnosti pleti a aknosních projevů, vyhlazení jemných vrásek a drobných nerovností a projasnění pleti.

 

b) MANUÁLNÍ   a   PŘÍSTROJOVOU   LYMFODRENÁŽ    můžeme    použít    nejen    v    léčbě,    ale   i  kosmetologii:            

     - masáže zaměřenými na odstranění celulitidy                                                          

     - sportovní a rekondiční masáže se zaměřením na lymfatické cesty

     - masáže zaměřené na zlepšení vzhledu, tvarování a formování postavy

    -  kosmetické masáže obličeje

 

c) ODSTRANĚNÍ    BENIGNÍCH    KOŽNÍCH    LEZÍ  -  fibromků, seborhoických keratos, hemangiomů  termokauterem nebo kryalizací  

 

 

 

  

Přístrojové vybavení

4  profesionální LYMFOVENY (dvanáctikomorové).

5  moderních  elektricky  polohovatelných  lehátek  JORDAN  (k usnadnění  manipulace a maximálnímu pohodlí při ošetření pacientů při manuální a přístrojové lymfodrenáži).

Thermokauter TEK1

Dermatoskop HEINE

Elektrický přístroj Micro Needle MesoTherapy

 

 


Kontakt

DermoLymfa s.r.o.

J.A. Bati 5645
(51. budova areálu Svit - 3. patro)
760 01 Zlín


+420 577 522 215

https://www.dermolymfa.cz